Telefon

0553 955 0 955

E-Posta

bilgi@muratdegirmenci.com

Adres:

Cumhuriyet Mh.İsmet İnönü Bul. No:259-D Atakum Samsun

Başlık

Autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et dolore feugait

Webmaster Dünyası Gelişim ve İş Birliği

2012 yılıyla beraber teknolojinin bir adım daha ilerlediğini görebilmek mümkün. İnternet ile iş birliği halinde olan firmalarda her geçen gün gelişiyor. Bunlardan önce bireysel çalışan internet kullanıcıları da bulunmaktadır. Yani “webmaster”

Webmaster Nedir?
Öncelikle webmasterın kim olduğunu, neler yaptığını ve neler yapabileceğini inceleyelim. Webmaster, web sitesi ve web uygulaması geliştiren kişiler olarak tanımlanabilir. Bilindiği üzere “master” kelimesinin ingilizce karşıt anlamı “uzman” demektir. Web Alanında Uzman kişi olarakda adlandırabiliriz. Webmasterlar web teknolojileri ile ilgilenir, uygulamalar geliştirir ve programlamalar yapar. Webmasterlar belirli programlama dillerini bilmek ve kullanıyor olmak zorundadır. Önümüzdeki birçok yıl boyunca revaçta olacak mesleklerden bir tanesi olarak tanımlanabilir.

Webmasterlarda her geçen gün yenileniyor!
Her geçen yılda webmasterlar kendilerini geliştiriyorlar. Birikimlerine bir yenisini daha ekliyorlar, her gün yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorlar. Bazı webmasterlar program dilleri ile bazı webmaster uygulamalar ile bazı webmasterlar tasarım ile ancak bunların her birini geliştirmiş birçok tecrübeli webmaster mevcut.
Bireysel bir konumdan kurumsal bir noktaya geçelim, Google’da bunlardan birisi.

Google
1998 yılında açılan Google Inc’de bireysel çalışanlar gibi her geçen gün kendi bünyesine yeri birikimler ekliyor ve geliştiriyor. Zaten web teknolojileri statüsünde çalışan her bireysel, kurumsal çalışan kişi ve şahısların iş yapabilme zorunluluğudur “yenilik” kavramı.
Google’ın gelişim sürecinde yer alan reklam hizmetlerinden biride 2000 yılında ABD’nin orta batısında yer alan Michigan eyaletinde kurmuş olduğu reklam binasında “AdWords” isimli 12 senedir geliştirilen reklam hizmetidir.

Google AdWords, Google’ın gelir kaynağı olan bir teknolojidir. AdWords ile Google arama sonuçları sayfalarında ve içerik ağında tıklama başı maliyet ile kurduğu reklam sistemidir.
Google’ın gelirinin yanı sıra geliştirilmiş başka bir sistem var. Kurumsal & Bireysel çalışana kişi ve şahısların ortak noktada buluştuğu bir durum;
Google SEO, “Search Engine Optimization” olarak tanımlanan sistem “arama motoru optimasyonu” olarak açıklanır. SEO sitelerinizi iyileştirmek, yüksek seviyelere çıkarmak ve geliştirmek için yapılan bir sistemdir. Sitenizde belirli bir optimasyon yapılır, siteniz gelişir ve sizde site içeriğine göre hit, ziyaretçi ve “trink” gibi birçok şey kazanırsınız.
Gelişen internet teknolojisini iki farklı açıdan incelemiş bulunduk ve iki farklı açının birbiri ile ne kadar sıkı bağlı olduğunu her iki tarafında birbirine ihtiyacı olduğunu ve sürekli beraber çalışma zorunluluğu olduğunu görmemek mümkün değil.

Allah’a Emanet Olun. Murat Değirmenci

Murat Değirmenci

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.